اهمین چاپ مقاله در ژورنال‌های خارجی

چاپ مقاله و شانس اپلای و پذیرش در مقاطع بالاتر

چاپ مقاله در ژورنال‌های معتبر در رشته خود، یکی از کلیدی‌ترین مسائل در زمینه اخذ پذیرش در دوره دکترا در دانشگاه‌های خارج از کشور است. اکثر دانشجویان در ایران، از دوره کارشناسی ارشد شروع به انتشار مقاله می‌کنند، هرچند در برخی از دانشگاه‌های کشور، دانشجویان را از همان مقطع کارشناسی به انجام کار تحقیقاتی و انتشار مقاله تشویق می‌کنند.

چاپ مقاله

نگارش دقیق مقاله از نظر گرامری و ساختاری مهمترین تکنیک چاپ مقاله است

فرآیند چاپ مقاله در ژورنال‌های معتبر، کاری بسیار دقیق و زمان‌بر است. هرچه اعتبار ژورنال بالاتر باشد، این کار سخت و پیچیده‌تر می‌شود و نیازمند حوصله و وقت بیشتری است. معمولا فرآیند چاپ مقاله در ژورنال‌های معتبر از ۵ ماه تا ۲ سال متغیر است.

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌ها در ارائه مقاله‌ای درخور چاپ، نگارش بسیار دقیق از نظر گرامری و ساختاری است. زبان مقاله در ذهن خواننده (داورهای ژورنال) تاثیر بسیار زیادی دارد به‌طوری‌که یک بستر مناسب را برای پذیرش مقاله فراهم می‌کند.

همانطور که گفته شد، چاپ مقاله نقش مهمی در پر رنگ کردن شانس پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های خارج از کشور دارد. با توجه به اهمیت بسیار زیاد تولید علم و هزینه‌های پژوهشی سنگین در دانشگاه‌های خارج از کشور، طبیعی است استادان به دنبال دانشجوهایی باشند که نه تنها در درس موفق اند، بلکه چندین کار علمی و عملی در قالب مقاله نیز به مرحله چاپ رسانده باشند.

 

گروه تخصصی شریف ترجمه، متشکل از دانشجویان نخبه‌ای از بهترین دانشگاه‌های کشور است که هرکدام دارای چندین مقاله معتبر در ژورنال‌های بین‌المللی هستند و شما را در زمینه تصحیح مقاله و آماده‌سازی برای چاپ یاری می‌رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *